Biorąc pod uwagę obecne systemy odprowadzania wody z brodzika 90×80, można zastosować odpływ klasyczny punktowy, albo nowoczesny odpływ liniowy 80 cm. Jak dobrać odpływ do brodzika 90×80?

Kiedy wybrać do brodzika 90×80 system odprowadzania wody liniowy?

Brodzik 90×80 może być głęboki, niski, podpłytkowy, a także prysznic w formie walk-in. Biorąc pod uwagę stronę praktyczną i zastosowanie brodzika wysokiego również do klasycznej kąpieli, w przypadku brodzika 90×80 głębokiego zwykle zaleca się wybór systemu punktowego (klasycznego). W pozostałych przypadkach, aranżując łazienkę w stylu nowoczesnym, loftowym, modern, czy też skandynawskim doskonale prezentować się będzie odpływ liniowy 80 cm.

Jak dobrać długość odpływu liniowego 80 do rozmiarów kabiny?

Biorąc pod uwagę brodzik 90×80 system liniowy, należy dobrać według ogólnie zalecanej zasady. Reguła jest prosta odpływ liniowy 80 cm, będzie dobry dla kabin 90×80 z tego względu, że powinien być on krótszy od szerokości brodzika 90×80 o około 10 cm. Poza doborem optymalnej długości systemu liniowego ważne jest dopilnowanie spraw technicznych, takich jak możliwość jego montażu w przestrzeni łazienkowej i miejsce jego posadowienia: podłoga, czy krawędź przy podłodze na ścianie. Maksymalny dopuszczalny rozmiar brodzika do odpływu liniowego 80 cm równa się jego całkowitej długości. Podczas montażu kluczowe jest dopilnowanie, aby brodzik 90×80 został dokładnie wypoziomowany, ewentualnie ustawiony pod odpowiednim skosem względem miejsca montażu odpływu. Dzięki temu zagwarantowane będzie skuteczne odprowadzanie wody z pomieszczenia do zamontowanej w podłodze lub ścianie rynienki. Pod względem pielęgnacji odpływ liniowy 80 cm, znacznie ułatwia kwestie czyszczenia łazienki. Choć jest to system najczęściej wykorzystywany w miejscach publicznych typu basen, siłownia, SPA z roku na rok coraz częściej decydują się nań właściciele domów jednorodzinnych i mieszkań prywatnych.