Okap tuba przyścienny to nowoczesne rozwiązanie, które pomoże zwiększyć komfort gotowania — poprzez pochłanianie gazów i nieprzyjemnych zapachów. Te montowane przy ścianie nadają wnętrzom ciekawego wykończenia. Jaki model wybrać: wyspowy, czy przyścienny? Czym wyciąg różni się od pochłaniacza?

Okap tuba przyścienny: pochłaniacz czy wyciąg?

Podczas gotowania zwiększa się wilgotność powietrza, wraz z podgrzewaniem posiłków, smażeniem, pieczeniem wydobywa się z produktów żywnościowych coraz większa gama zapachów, które czasem bywają uciążliwe dla domowników. Chcąc temu zapobiec warto zamontować w kuchni okap tubę przyścienny. Taki okap podobnie jak okap wyspowy biały ( w układzie z wyspą kuchenną) może pracować jako wyciąg z podłączeniem do komina lub jako pochłaniacz (w takim przypadku pamiętaj o dokupieniu filtra węglowego). Okap tuba przyścienny składa się z podstawy i rury odprowadzającej opary. Nowoczesny model okapu tuby przyściennego będzie gwarantował skuteczne pochłanianie wszelkich zapachów, a także nadmiaru wilgoci z otoczenia. Gdy nie ma możliwości podpięcia okapu do kuchennego do komina wentylacyjnego należy zamontować w urządzeniu wymiennego filtra węglowego. Biorąc pod uwagę komfort używania obu wariantów podłączenie okapu tuby przyściennego ten w trypie wyciągu pracuje ciszej i wydajniej.

Okap wyspowy biały a kuchnia wolnostojąca

W przypadku kuchni, w których kuchenka wyniesiona jest w formie wyspy montaż okapu tuby przyściennego nie jest możliwy. W tym przypadku zaleca się podłączenie okapu wyspowego białego, który będzie równie wydajny i wygodny w użytkowaniu, a dodatkowo będzie stanowił ciekawą ozdobę wnętrza. Okap wyspowy biały ma specjalną konstrukcję, pozwalając na przymocowanie go do sufitu a ich skuteczność pracy jest naprawdę wysoka. Nowoczesny okap wyspowy biały może filtrować powietrze ponad 6 razy do godziny czasu czyli z wydajnością rzędu 200 m3/h.