Istnieje wiele typów i rodzajów wanien łazienkowych. Najczęściej w domach widuje się wanny owalne oparte na kształcie prostokątna, ale to niejedyny kształt wanny łazienkowej, jaki można zakupić.

Jaką wybrać wannę łazienkową do nowoczesnego wnętrza?

Wanny łazienkowe prostokątne to najczęściej spotykany rodzaj wanny. Dzieje się tak ze względu na uniwersalność ich zastosowań można je łatwo dopasować do każdej wielkości łazienki: zamontować w narożniku, wnęce, przy ścianie.

Wśród nowoczesnych kształtów wanien wyróżnia się wanny owalne i okrągłe, przy czym te ostatnie dedykowane są głównie do większych pomieszczeń, jako wanny wolnostojące, czy też wanny D-kształtne. Ciekawe warianty wanny można wybrać spośród wspomnianych wanien rogowych. Wanny te oparte są na planie wielokąta lub półkola, produkowane jako wanny asymetryczne — o wydłużonym jednym boku oraz symetryczne.

Jakie wanny łazienkowe zastosować w dużej łazience?

We współczesnej aranżacji kącika kąpielowego dominują wanny łazienkowe wolnostojące, będące głównym punktem stylizacji wnętrza. W przypadku tego typu wanny należy doprowadzić wszelkie przyłącza wodne w podłodze, dlatego ich montaż dobrze jest połączyć z remontem łazienki. W przypadku wanien dobrze jest pomyśleć o różnego rodzaju akcesoriach zwiększających ich funkcjonalność, czyniąc je wygodniejszymi, i jeszcze bardziej stylowymi. Do wanny łazienkowej warto dokupić siedziska i ławeczki, czy też profilowane zagłówki i tace montowane na obrzeżach wanny. Dzięki zagłówkom nakładanym na brzeg wanny można wygodnie oprzeć kark podczas kąpieli i całkowicie się odprężyć. Dzięki wykonaniu ich z materiałów wodoodpornych, trwałych oraz łatwych w utrzymaniu w czystości pozostaną w dobrej kondycji na długie lata. W przypadku osób starszych lub z ograniczeniami ruchowymi poza ławeczkami pomocne mogą być uchwyty i drążki do wanny pomocne podczas wchodzenia i wychodzenia z wanny.