Deszczownica ścienna to nie wymysł architektów, to ukłon w stronę natury, próba powrotu do korzeni, bliskiego kontaktu z przyrodą, celem poprawy sił witalnych. Woda ma zbawienny wpływ na ciało i duszę człowieka. Urządzając łazienkę warto zadbać nie tylko o przysłowiowy kąt do mycia, a o aspekty duchowe, pewnego rodzaju rytuał, który zmyje nie tylko brud fizyczny, ale oczyści również umysł z nadmiaru myśli i trosk. Jak dobrać baterię do kabiny prysznicowej imitującej deszcz?

Dlaczego warto zainstalować deszczownicę ścienną?

Chcąc zamontować w łazience poza klasyczną baterią do kabiny prysznicowej deszczownicę, warto zastanowić się nad miejscem jej montażu i jednocześnie sposobem wykończenia. Wybór może paść albo na deszczownicę ścienną, albo sufitową. Te nowoczesne baterie natryskowe pozwalają czerpać rozkosz z kąpieli tym, którzy z różnych przyczyn musieli zrezygnować z wanny. Deszczownica prysznicowa jako nowoczesna forma baterii do kabiny prysznicowej może mieć różną szerokość strumienia wody między 20 a 60 cm, dzięki czemu można regulować stopień przyjemnych doznań odczuwanych w trakcie kąpieli. Te najnowszej generacji pozwalają regulować siłę „deszczu” nierzadko zamontowane mają różne systemy oświetleniowe. System jej mocowania może być umieszczony nad głową, albo być wyprowadzony ze ściany.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowoczesnej baterii do kabiny prysznicowej?

Wybierając baterie do kabiny prysznicowej warto przejrzeć gotowe zestawy natryskowe, które często poza klasycznym prysznicem oferują w zestawie oferują już dobraną sposobem wykończenia i kształtem deszczownicę ścienną — do montażu na ścianie bez konieczności „kucia” oraz w systemie krytym. Dzięki możliwości wyboru baterii do kabiny prysznicowej w tradycyjnym srebrnym kolorze lub jako czarnej deszczownicy ściennej w zestawie na regulowanym wysięgniku łatwo można wkomponować ją do każdej wielkości kabiny i wystroju pomieszczenia.