Kabina prysznicowa może być montowana w kilku wariantach do wyboru: z brodzikiem głębokim, niskim, a także w systemie natrysku walk-in, w którym zamiast brodzika i kabiny montuje się ściankę szklaną prysznicową. Jakie akcesoria do kabin warto zakupić?

Akcesoria do kabin prysznicowych — jak zwiększyć komfort korzystania z natrysku?

Akcesoria do kabin prysznicowych to nie tylko uszczelki kostki montażowe do ścianek szklanych prysznicowych czy uchwyty do drzwi. To również szereg produktów, które pozwolą lepiej zorganizować czas kąpieli. Będą to różnego rodzaju półki do kabin uchwyty ścienne czy też systemy wieszaków. Dzięki odpowiednio dobranym akcesoriom do kabin prysznicowym można znacznie zwiększyć wygodę brania prysznica. Z całą pewnością w przypadku posiadania natrysku warto także w akcesoriach do kabin prysznicowych zwrócić uwagę na syfon brodzikowy, czy też odpływ liniowy, które z czasem ulegają awarii i wymagać mogą wymiany. Ale nade wszystko dobrze zaplanować sam sposób korzystania z natrysku. Ciekawe efekty aranżacyjne można uzyskać z panelami sterowanymi w natryskach walk-in opartymi na zastosowaniu ścianki szklanej prysznicowej.

Jaką ściankę szklaną prysznicową wybrać?

Ścianka szklana prysznicowa zabezpiecza wnętrze łazienki przez zalaniem wodą, idealnie komponują się z luksusowymi odpływami podłogowymi. Co ważne podobnie jak kabiny prysznicowe gotowe tak ścianka szklana prysznicowa jest do dostania w różnych szerokościach i wysokościach. Można je ze sobą łączyć w dowolnym układzie, wykorzystać do zabudowy wanny, czy też wolnostojącego parawanu przy natrysku.

Decydując się ściankę szklaną prysznicową w przeciwieństwie do wyrobów z poliwęglanu, te ze szkła są o wiele bardziej odporne na zmiany temperatury, uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, choć z całą pewnością są cięższe, przez co trudniejsze w montażu. Dzięki specjalnym powłokom uszlachetniającym ścianki szklane prysznicowe nie przyciągają brudy, minimalizują osadzanie się zabrudzeń i przyspieszają spływanie po nich wody — ograniczając zacieki.