W przypadku łazienek urządzanych w stylu nowoczesnym, skandynawskim, czy też loftowym warto zdecydować się na wanny półokrągłe narożne — asymetryczne. Tworzą one nie tylko ciekawy efekt aranżacyjny, ale przede wszystkim są niezwykle wygodne w użytkowaniu.

Zalety montażu wanny przyściennej

Szczególnym rodzajem wanny przyściennej jest wanna półokrągła narożna. Wanna przyścienna rogowa dostępna jest w wielu rozmiarach, pojemnościach i rodzajach dna co sprawia, że będą dobrze się prezentować zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Szczególnie ciekawe efekty wizualne i doznania, można odczuć decydując się na wanny półokrągłe z akrylu o zwiększonej odporności na uszkodzenia, zarysowania czy też przebarwienia. Wybierając wannę przyścienną narożną profilowaną można, sprawić, że kąpiel w wannie będzie jeszcze przyjemniejsze. Wanny półokrągłe montowane w rogach łazienki oparte na kształcie owalu idealnie złagodzą industrialne, surowe wnętrza, a miejsce ich montażu rozwiąże odwieczny problem zagospodarowania narożników w łazience.

Jakie modele wanny półokrągłej zamontować w małej łazience?

Wybierając wannę półokrągłą rogową do małej łazienki, warto rozważyć zakup wanny przyściennej z parawanem. Dzięki temu rozwiązaniu unikniemy rozstrzygania jednego z najtrudniejszych pytań właścicieli wanien i pryszniców: co wybrać kąpiel czy szybki prysznic? Dzięki zainstalowanemu parawanowi i wygodnej słuchawki prysznicowej można w każdej chwili zrezygnować z tradycyjnej kąpieli w wannie przyściennej na rzecz szybkiego odświeżenia ciała pod natryskiem. Wanna półokrągła montowana w rogu łazienki to kluczowy rodzaj armatury łazienkowej w małym pokoju, dla tych, co nie chcą pozbywać się błogiego relaksu podczas długiej kąpieli. Wspomniana ścianka prysznicowa do wanny półokrągłej dodatkowo przyczyni się do zmniejszenia kosztów zużycia wody, z racji swobodnego korzystania z prysznica zamiast kosztownych kąpieli w wannie.