Prysznic to rozwiązanie idealne dla małych i dużych łazienek. W każdym z nich stojąc przed wyborem systemu otwierania rozważyć montaż drzwi przesuwnych prysznicowych. W przypadku większych przestrzeni warto zawsze rozważając wybór między drzwiami 90 cm a drzwiami do kabiny prysznicowej 100 cm, jeśli tylko jest taka możliwość — wybrać te większe. Wbrew pozorom te 10 cm to dużo.

Dlaczego warto postawić na drzwi przesuwne prysznicowe?

Drzwi przesuwne prysznicowe to nie tylko moda, trend, który nie słabnie od kilku lat w rozwiązaniach wnętrzarskich. Ten typ drzwi pozwala na lepszą w porównaniu z drzwiami uchylnymi ochronę podłogi przed zamoczeniem — jak to bywa w przypadku drzwi do kabiny prysznicowej 100 uchylnej na zewnątrz. Drzwi przesuwne prysznicowe pozwalają na lepsze zagospodarowanie najbliższej kabinie przestrzeni. Niby nic, ale w przypadku gdy w łazience ma być jednocześnie zainstalowana toaleta, umywalka, wanna i prysznic — rozplanowanie ich tak, aby korzystanie z nich było komfortowe i intuicyjne — wymaga to sporej gimnastyki. Z tego powodu w mniejszych pokojach zaleca się montaż drzwi do kabiny prysznicowej 100 rozsuwanych.

Komfort korzystania z drzwi przesuwnych prysznicowych zależy od użytych w nich prowadnic, a także jakości zamontowanych rolek. Zakup armatury i akcesoriów łazienkowych ze sklepów o ugruntowanej pozycji na rynku, nieposzlakowanej opinii przez klientów, a także tych, które dystrybuują produkty sprawdzonych renomowanych producentów. Dobrej klasy drzwi do kabiny prysznicowej 100 cm będą zdejmowane, co pozwoli na utrzymanie ich w nienagannej czystości.

Gdzie sprawdzą się drzwi do kabiny prysznicowej 100 cm rozsuwane?

Drzwi przesuwane prysznicowe warto zamontować w przypadku korzystania z nich przez osoby z ograniczoną sprawnością, niepełnosprawne. W połączeniu z niskimi brodzikami, czy też kabinami typu walk-in pozwolą na wstawienie do środka wózka, czy też taboretu kąpielowego.